Tel: +902127710145
Online satış: Ayvazonline.com
Takip edin:

Haberler

Ayvaz'la ilgili gelişmeleri takip edin

Ayvaz Yenilikleriyle ISK-SODEX Fuarında İlgi Odağı Oldu

Ayvaz Yenilikleriyle ISK-SODEX Fuarında İlgi Odağı Oldu

  • 19.10.2021
  • 372 Okunma

Ayvaz sektörün ülkemizdeki en önemli fuarlarından biri olan ISK-SODEX’te yerini aldı. “Ayvaz” ve “Ayvaz Yangın” stantlarında yeni ürün ve çözümleriyle boy gösteren şirket, sektörde ilk niteliği taşıyan “73 yılda 73 bayi” adlı orta metraj belgesel filmiyle de ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

Ayvaz, katılımcı ve ziyaretçi sayısı açısından sektörün Avrasya’daki en önemli organizasyonlarından biri olan ISK-SODEX fuarında iki stantla yerini aldı. Tüm ürün gruplarını sergilediği “Ayvaz” ana standının yanı sıra yangın çözümlerine odaklanan “Ayvaz Yangın” standında da yeni ürünlerini tanıtma ve sektör paydaşlarıyla bir araya gelme imkanı buldu. Çekimleri 3 ay, toplam hazırlığı ise 9 ay süren “73 Yılda 73 Bayi” adlı sektörün ilk orta metrajlı belgesel filmi de ana standında ilk kez gösterme fırsatı buldu.

Ana ürün grupları için merkez standında sekiz bölüm oluşturan Ayvaz, her bölümde deneyimli satış mühendisleri ve bölge müdürleriyle ziyaretçilerini karşıladı. Ürün kesitleri, sistem videoları, broşür ve kataloglarla yeni ürün ve çözümlerin görücüye çıkarıldığı ana stant, fuar süresince ziyaretçi akınına uğradı.

Ayvaz ekibi

Yüksek Basınç Vanaları ve ARI-Armaturen Ürünleri Öne Çıktı

Ayvaz’ın ürün gamına geçtiğimiz yıllarda eklenen ve son dönemde yükselişe geçen yüksek sıcaklık ve basınç vanaları Ayvaz'ın ana standında ziyaretçilerle buluştu. Dünyanın önde gelen markalarının yanı sıra "Ayvaz" markalı olarak da piyasaya sunulan gate vanalar, glob vanalar, çekvalfler, pislik tutucular, küresel vanalar, kelebek vanalar ve kontrol vanaları fuar süresince ilgi odağı oldu. Ayvaz’ın Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu ARI-Armaturen markasına ait yeni ürünler de fuar süresince dikkat çekti. Ziyaretçiler ARI-REYCO emniyet ventillerinin yanı sıra ürün gamına son dönemde eklenen ARI-ZETRIX ve ARI-ZEDOX kelebek vanaları hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı.

Yüksek basınç vanaları

Ayvaz ana standının içinde ilgi çeken alanlardan biri de “Proje ve Tasarım Çözümleri” bölümü oldu. Bu bölümde ziyaretçiler Ayvaz’ın BIM/Revit kütüphanesini, 3D PDF çalışmalarını, projeler için ürettiği 3D animasyonları ve 360 derece panaromik uygulamalarını keyifle incelediler.

Ayvaz Yangın Standındaki Çözümler Beğeni Topladı

Ayvaz’ın yangın grubundaki atılımlarını ve çözümlerini tanıtmayı hedefleyen “Ayvaz Yangın” standı da fuar süresince büyük ilgi gördü. Yangın grubunda dünya çapında bilinen markaların yanı sıra Ayvaz markalı ürünlerin de sergilendiği stantta Alarm Basınç Anahtarları, Akış Anahtarları, OS&Y ve NRS Gate Vana İzleme Anahtarları sergilendi. Sulu veya köpüklü söndürme yapmanın mümkün olmadığı müze, sanat galerileri ve elektrik panoları gibi yerlerde kullanılan Gazlı Söndürme Sistemlerinin de tanıtıldığı fuarda, ziyaretçiler Ayvaz’ın FM ve UL onaylı gazlı söndürme dolum istasyonu hakkında bilgi aldı.

Ayvaz Yangın ekibi

Ayvaz Yangın standının dikkat çeken alanlarından biri de “Halaskar Marmara” oldu. Ayvaz’ın “üniversite-sanayi iş birliği” kapsamında destek verdiği, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Halaskar Marmara” adlı grup, Ayvaz Yangın standında yenilikçi yangın algılama ve söndürme projeleriyle ilgi çekti. Geleceğin mühendislerine tam destek olmak için kolları sıvayan Ayvaz, öğrenci grubunun “drone ile yangın algılama ve yangına müdahale” projesine sahip çıkarak standında yer verdi.

Sektörün İlk Orta Metraj Belgeseli İlgi Çekti

Çekimleri 3 ay, toplam hazırlığı ise 9 ay süren “73 Yılda 73 Bayi” adlı, sektörün ilk ve tek orta metrajlı belgesel filmi de Ayvaz’ın ana standında ilk kez gösterildi. Dev ekranda tüm gün gösterilen 45 dakikalık filme ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Fuarın her günü özellikle sabah saatlerinde sandalyelerini ekran karşısına çeken misafirler büyük bir keyifle Ayvaz bayilerinin hikayelerinden oluşan bu güzel filmi seyretti.

 

Fuarın ikinci günü, filmin yönetmeni ve çekim ekibi de Ayvaz standını ziyaret etti. Sanat filmleriyle Altın Koza ve daha birçok ödüle layık görülen yönetmen Can Kılcıoğlu, üç yıl önce de “70. Yıl” filmi projesinde birlikte çalıştığı Ayvaz ekibiyle bir araya gelerek stantta hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖNDERİYİ PAYLAŞ:

SON HABERLERE GÖZ AT

Ayvaz Kasım 2021 Fiyat Listesi çıktı

Ayvaz 2021 Kasım Fiyat Listesi güncel fiyatlarla karşınızda. Basılı olarak hazırlanan fiyat listemiz aynı anda online dergi formatında ve PDF olarak da hizmetinizde! Kompansatör, esn... Devamını oku

Ayvaz, Türkiye Çapındaki Bayilerinin Kurumsal Dizaynını Güncelledi

Kuruluşunun 73. yılına Türkiye çapındaki 73 bayisi ile giren Ayvaz, bu anlamlı yılı adeta bayilerine adadı. Ödüllü bir yönetmenle Anadol... Devamını oku

Ayvaz Yenilikleriyle ISK-SODEX Fuarında İlgi Odağı Oldu

Ayvaz, katılımcı ve ziyaretçi sayısı açısından sektörün Avrasya’daki en önemli organizasyonlarından biri olan ISK-SODEX fuarında iki ... Devamını oku