Tel: +902127710145
Online satış: Ayvazonline.com
Takip edin:

Haberler

Ayvaz'la ilgili gelişmeleri takip edin

Ayvaz Markalı Dört Ürün Daha Yangın Grubuna Eklendi

Ayvaz Markalı Dört Ürün Daha Yangın Grubuna Eklendi

  • 16.10.2020
  • 163 Okunma

Yangın grubundaki atılım ve yatırımlarına hız kazandıran Ayvaz, dört yeni ürünü daha yerlileştirerek kendi markası altında satışa sunmaya başladı.

Yangın grubunda dünya çapında bilinen markalarla yaptığı iş birliklerinin yanı sıra, kendi markası altında da satış yapan Ayvaz; ürün gamındaki dört ürünü daha yerlileştirme çalışmalarını tamamladı. Şirket, Ayvaz markalı Alarm Basınç Anahtarı, Akış Anahtarı, OS&Y ve NRS Gate Vana İzleme Anahtarları ile sektöre yüksek kaliteli ve rekabetçi çözümler sunmaya hazırlanıyor.

Ayvaz Alarm Basınç Anahtarı

Alarm basınç anahtarları; ıslak, kuru, baskın ve ön etkili otomatik sprinkler sistemlerinde alarm hattındaki su basınç artışını tespit ederek alarm vermesi maksadıyla kullanılırlar. İç ve dış ortamlarda kullanılabilirler. Maksimum basınç ayar aralığı 4-20 psi’dır.

Teknik Özellikler
Kullanım Şartları: İç ve dış ortam (Korozyona dayanıklı ve IP65 koruma özelliğine sahip)
Çalışabildigi Ortam Sıcaklık Referans Aralığı: 0 °C –  68 °C
Koruma Başlığı: Özel vidalamaya sahip
Elektriksel Bağlantı Değerleri: 15 Amps at 125/250VA
Bağlantı: 1/2” NPT Dişli
Basınç Ayar Aralığı: 4 - 20 psi
Maksimum Çalışma Basıncı: 175 psi

Ayvaz Akış Anahtarı

Islak borulu sistemlerde 4-10 gpm aralığından su akışının başladığı bilgisini vermek maksadıyla pedallı tip su akış alarm anahtarları kullanılmaktadır. Sulu veya kapalı sprinklerli köpüklü yangın söndürme sistemlerinde su akış anahtarları kullanılır. Sadece ıslak borulu sistemlerde kullanılırlar. Alarm verme özelliği, üzerinde bulunan kuru kontakt sayesinde yangın alarm panosunda görüntülenir. İç ve dış ortamlarda kullanıma uygundur.

Teknik Özellikler
Bağlantı: AWWA C606
Çalışabildigi Ortam Sıcaklık Referans Aralığı: 0 °C – 68 °C
Dış Kaplama: Özel epoksi boya kaplamalı
Elektriksel Bağlantı Değerleri: 125/250VAC @ 5A or 24/30VDC @ 3A
Minimum Akış Oranı: 4-10 gpm
Maksimum Çalışma Basıncı: 363 psi

Ayvaz OS&Y ve NRS Gate Vana İzleme Anahtarları

Yangın tesisatlarında hat kesme vanası olarak kullanılan vanaların pozisyonlarının izlenebilir olması gerekmektedir (bkz TYKY2015 - madde78). İzleme anahtarlı kelebek vana gibi bazı ürünlerde izleme anahtarları vana üzerinde dahili olarak bulunurken, bazı ürünlerde harici olarak sonradan takılır.

OS&Y Yükselen Milli Vana ve/veya NRS Yükselmeyen Milli Vanaların açık ve kapalı konumları harici olarak sonradan takılan bu izleme anahtarları sayesinde izlenir. Vanalar açık ya da kapalı konuma geçtiğinde üzerinde bulunan kuru kontakt sayesinde yangın alarm panosunda görüntülenir. İç ve dış ortamlarda kullanıma uygundur.

Teknik Özellikler
Kullanım Şartları: İç ve dış ortam
Çalışabildigi Ortam Sıcaklık Referans Aralığı: -0 °C – 68 °C 
Koruma Başlığı: Özel vidalamaya sahip 
Elektriksel Bağlantı Değerleri: 15 Amps at 125/250VA

GÖNDERİYİ PAYLAŞ:

SON HABERLERE GÖZ AT

Ayvaz Markalı Dört Ürün Daha Yangın Grubuna Eklendi

Yangın grubunda dünya çapında bilinen markalarla yaptığı iş birliklerinin yanı sıra, kendi markası altında da satış yapan Ayvaz; ürün gamındaki dört ür&... Devamını oku

Ayvaz, Yangın Grubundaki Atılımlarına Devam Ediyor

Yangın alanında on yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Ayvaz sektöre yeni ürün ve hizmetler sunabilmek için kolları sıvadı... Devamını oku

Gelenekselden Dijitale: Ayvaz’dan Örnek Bir Eğitim Manevrası

Kurum içi eğitimlerinin yanı sıra ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında düzenlediği sektörel eğitimler ve seminerlerle bilinen Ayvaz, eği... Devamını oku