Bizi arayın: +902127710145
Online satış: Ayvazonline.com
Takip edin:

Haberler

Ayvaz'la ilgili gelişmeleri takip edin

Ari Armaturen Buhar Kapanı İzleme Teknolojileri

Ari Armaturen Buhar Kapanı İzleme Teknolojileri

  • 20.12.2013
  • 4117 Okunma

Ari Armaturen’in patentli CONA Control test sistemi, tüm Ari Armaturen buhar kapanları için enerji tasarrufu sağlıyor. CONA® System kullanılarak tesislerdeki binlerce buhar kapanı üç saniye içinde tek tek test edilebiliyor.

Ari Armaturen’in patentli CONA Control test sistemi, tüm Ari Armaturen buhar kapanları için enerji tasarrufu sağlıyor. CONA® System kullanılarak tesislerdeki binlerce buhar kapanı üç saniye içinde tek tek test edilebiliyor.Ari Armaturen Control Test Sistemi

ASI üzerine kurulu CONA Control test sistemi, bir Profibus/Fieldbus/Ethernet ağı içine bağlanabiliyor ve Ari Armaturen tarafından müşterilere fayda sağlaması adına sunuluyor. Sistemin diğer faydaları arasında, kullanıcıların değerli zamanını harcamadan büyük tesislerde bile tek tek arızalı buhar kapanlarının seçilerek değiştirilmesi bulunuyor. Çünkü buhar kapanları tek tek ve sürekli olarak izleniyor. CONA® Control’un Profibus’a veya diğer daha yüksek-seviye bus (veriyolu) sistemlere bağlanması sayesinde, saniyeler içinde buhar kapanları test edilebiliyor ve algılanmayan arızalar sayesinde gereksiz enerji kayıplarının önüne geçilebiliyor.

Buhar kapanlarının sürekli olarak çalışması gerektiği için, arızaların erken algılanması tesisteki enerji kayıplarını önlemek için büyük önem teşkil ediyor. Yaygın sistemlerin aksine CONA® Control, kondensin iletkenliğini değil, sıcaklığını ölçüyor. Oysa geçmişte sensörler, tortular nedeniyle sıklıkla verimli çalışamıyordu. Ari Armaturen tarafından patentli olarak sunulan eşsiz teknoloji “Kalorimetrik Test Tekniği”, mükemmel işleyişi her zaman garanti ediyor. Eğer kullanıcı tarafından önceden ayarlanmış bir değişken sıcaklığı aralığı aşılmışsa, sistem sabit bir buhar kaçağını rapor ediyor ve tıkanmış buhar kapanı gibi bir alt-aralık yorumlanıyor.

Bu teknolojinin arkasında şu sır yatıyor; eğer sabit bir buhar kaçağı oluşursa, özel bir test odasında buhar kapanı içindeki kondens aşağı doğru itiliyor. Sonuç olarak sıcak buhar içine daldırılmış sensörler ve artan sıcaklık farkı nedeniyle hata rapolanıyor. Bir buhar kapanı tıkanmışsa, kondens içeride daha uzun süre bulunur ve sonunda soğur. Eğer sıcaklık örneğin 100°C’nin altına düşerse, sensör bir arıza olduğunu gösterir.

CONA® Control bir sensör içerir ve buhar kapanına direkt veya ayrı bir sensör odası olarak bağlıdır. Her sensör yerel ekran ile bir amplifikatör içerir. Tüm sistem, ASI bus (veriyolu) üzerine kuruludur. Amplifikatör içindeki ASI PC tablası, bir veriyolu bağlayıcı vasıtasıyla tüm popüler veriyolu sistemlerine; Profibus, Fieldbus, Ethernet, vb. veri değiş tokuşuna izin verir.

Ari Armaturen Control Test Sistemi 2

Sistemin ASI veriyolu üzerine kurulu olması gerçeği ek olarak arıza raporlama hızını arttırır. Büyük tesislerde bile, her buhar kapanının tek tek ve sürekli izlenmesi sonucu arızalı kapanlar gecikme olmadan hızlıca ve seçici olarak değiştirilebilir. Ari sistemi sadece kaçakları raporlamakla kalmaz; tıkanmış buhar kapanlarını da anlık olarak algılar ve bu sayede hata oluştuğunda kondens boşaltılmadan ve en kısa sürede değişimin gerçekleşmesine izin verir. Tesislerde hat durmasına neden olabilecek koç darbeleri gibi olumsuz durumlar güvenilir şekilde önlenmiş olur.

Ekonomik baskıların eklenmesiyle de birlikte artan maliyetler, enerji tüketimini optimize edecek teknolojilere ihtiyaç duyulmasını sağlıyor.

Ari Armaturen Control Test Sistemi 3

ARImetec-S, buhar tesisleri için çok-fonksiyonlu bir test cihazıdır.

 Ari Armaturen ARImetec-S

Bu ultrasonik ölçüm enstrümanı, entegre sıcaklık ölçümü ile (opsiyonel 800°C’ye kadar) buhar kapanlarının ve diğer vanaların veya bağlantı parçalarının ultrasonik ses seviyesini ve buhar kapanının yüzey sıcaklığını (kaçak) ölçmek için kullanılmaktadır.

Universal Connector, ARI pörtföyündeki başka bir üründür. Bu ürün ise, tesis çalışması kesilmeden buhar kapanlarının hızlı ve kolayca değişimine izin verir. 

Ari Armaturen Universal Connector

GÖNDERİYİ PAYLAŞ:

SON HABERLERE GÖZ AT

Ayvaz Mayıs 2018 Fiyat Listesi çıktı!

Ayvaz 2018 Mayıs Fiyat Listesi çıktı. Güncel fiyatların yer aldığı listemizi hem online dergi formatında inceleyebilir hem de bilgisayarınıza indirebilirsin... Devamını oku

Buhar Kolektörü ve Buhar Hattı Üzerinde Önerilen Kondens Cebi Tasarımları

Buhar kazanı sonrası; buhar kolektörü ve kondens cepleri tasarımı sistemin sağlıklı ve uzun ömürlü hizmet verebilmesi açısından ç... Devamını oku

Ayvaz Hakkari’deki Okulun Konferans Salonuna ve Kütüphanesine Sahip Çıktı

Sektöre kazandırdığı ilklerle ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle adından her zaman söz ettiren Ayvaz, eğitime destek faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi... Devamını oku